www.fioretti.nl/lis/ | Bekijk online
|
|
 |
|
Eerste Nieuwsbrief "nieuwe stijl"
Hierbij ontvangt u de eerste Nieuwsbrief nieuwe stijl van het Fioretti College Lisse.
Na de vernieuwing van de website, veelvuldiger gebruik van Instagram en Facebook, is deze nieuwsbrief een volgende stap naar een bredere communicatie met de ouders. Wij streven er naar om de nieuwsbrief minimaal vier keer per jaar uit te brengen, mede ook afhankelijk van de actualiteit (denk bijvoorbeeld aan de regelmatige updates tijdens de schoolsluiting door corona).
In deze nieuwsbrief leest u o.a. een korte terugblik op het afgelopen (bewogen) jaar, de uitslag van de muziekwedstrijd, een vooruitblik naar de start op 1 september, de diplomauitreikingen en belangrijke info over het nieuwe schooljaar.
|
|
|
Van de rectoren
Vanaf woensdag 22 juli zal in verband met de vakantie de school haar deuren sluiten. Een goed moment om u/jullie alvast te wijzen op de start van het nieuwe schooljaar.
Wij zijn dan telefonisch niet meer bereikbaar, maar voor dringende zaken kunt u mailen naar infofiolisse@fioretti.nl. Deze mailbox wordt regelmatig bekeken.
Deze laatste dagen worden in school intensief gebruikt om het nieuwe schooljaar voor te bereiden, wat betreft rooster, kennismakingsactiviteiten, jaarplanning etc. Vanaf woensdag a.s. staat alle informatie die van belang is voor de start van het nieuwe schooljaar op de website vermeld.
De leerlingen beginnen op dinsdag 1 september met introductieactiviteiten voor alle klassen.
De brugklas heeft op woensdag de hele dag een vervolg op het introductieprogramma, voor alle andere klassen starten de lessen volgens rooster.
Raadpleeg daarom de informatie op de website!
Onze ervaring leert dat leerlingen in de vakantie al proberen te achterhalen in welke klas zij terecht gaan komen. Het rooster wordt echter pas definitief op maandag 31 augustus gepubliceerd en eerdere informatie is niet betrouwbaar. De plaatsing is zorgvuldig en naar eer en geweten gebeurd. Veranderingen zijn in principe niet mogelijk, omdat elke wijziging ingrijpende gevolgen heeft. De nieuwe brugklasleerlingen zijn wel al op de hoogte van hun klasindeling.
Iedereen hoopt op een ‘normaal’ schooljaar, echter zullen we nog steeds moeten starten met de bekende RIVM-richtlijnen in verband met corona. Alleen al de 1,5m-richtlijn die voor volwassenen geldt, zorgt ervoor dat het toch niet als een ‘gewoon’ jaar gaat aanvoelen. In de laatste vakantieweek zullen wij de belangrijke informatie in dit kader naar leerlingen en ouders mailen. Het gaat daarbij met name om belangrijke afspraken voor leerlingen en collega’s om de 1,5m-richtlijn op te volgen.
Maar nu eerst vakantie! Het weer laat zich van de betere kant zien, hopelijk blijft dat zo, zeker voor al die mensen die in eigen land op vakantie gaan.Ik wens, mede namens mijn collega-rector Mark de Kievit, iedereen een heerlijke vakantie met veel ontspanning en hoop iedereen in augustus weer uitgerust en gezond terug te zien. Blijf op elkaar letten!
Rob de Kleijn
Mark de Kievit
|
|
|
|
|
Diplomauitreikingen mavo/havo/vwo
Hoe organiseer je een diplomauitreiking in corona-tijd? Nadat we van de schok van het niet doorgaan van de eindexamens (voor het eerst sinds 1945!) waren bekomen, volgde meteen het pijnlijke besef: dat wordt geen diplomauitreiking “as we know it”. Wat kan dan wel was de grote vraag?
|
|
|
|
Afsluiting van een bewogen schooljaar
Deze week wordt een bewogen schooljaar afgesloten. Niemand in onderwijsland heeft ooit een verplichte sluiting van scholen en het annuleren van de centrale eindexamens meegemaakt. Bovendien kende dit jaar ook nog eens een aanzienlijke wisseling binnen de schoolleiding.
|
|
|
|
Vakantie en quarantaine
Vanuit de overheid hebben wij de volgende richtlijn ontvangen:
Voor landen met code oranje wordt het afgeraden op vakantie te gaan, behalve als het echt noodzakelijk is. Vakantiereizen vallen niet onder noodzakelijke reizen. Voor landen met code rood geldt een negatief reisadvies. Ga je toch op reis naar deze landen, dan is het advies 14 dagen in quarantaine te gaan. Dit geldt ook voor kinderen van boven de 12 jaar. De quarantaine geldt niet voor kinderen onder de 12 jaar, die kunnen gewoon naar school.
Als ouders met kinderen boven de 12 jaar naar oranje of rode landen op vakantie gaan, is het hun eigen verantwoordelijkheid om 14 dagen voor het begin van de school terug te zijn. Quarantaine onder schooltijd na een vakantie in deze gebieden is geen geldige reden voor verzuim. In dat geval doen wij een verzuimmelding bij Leerplicht.
|
|
|
|
Invoering Chromebooks brugklas en 3vwo
Tijdens de lessen op het Fioretti College wordt steeds meer gebruik gemaakt van digitale hulpmiddelen. In de afgelopen maanden tijdens het ‘afstandsonderwijs door de coronacrisis’ is nog maar eens duidelijk geworden hoe belangrijk het is dat leerlingen over een eigen device beschikken. Tijdens en buiten de lessen zullen de leerlingen steeds vaker gebruik gaan maken van digitale ondersteuning en online lessen behorende bij de lesmethodes.
|
|
|
|
|
|
Corona-onderwijs Fioretti College Lisse vanaf september 2020
Op 29 juni 2020 is door het Kabinet het definitieve protocol volledig openen van het voortgezet onderwijs gepubliceerd.
Wat zijn de belangrijkste verschillen met het vorige protocol?
|
|
|
|
|
Uniek
Het was een uniek schooljaar (uniek (bijvoeglijk naamwoord, bijwoord) 1 waarvan er maar één is) dus per definitie niet voor herhaling vatbaar, gelukkig.
Na de door de overheid verordonneerde sluiting van alle scholen in Nederland, was er eerst nog de hoop dat de school tijdelijk dicht zou zijn. Toen bleek dat de kans groot was dat er voor de zomervakantie geen lessen op school gegeven zouden mogen worden, was het noodzakelijk ook de bevorderingsrichtlijnen tegen het licht te houden.
|
|
|
|
|
Uitslag FioMuziekChallenge
De uitslag van de publieksverkiezing van de FioMuziekChallenge is bekend. Er zijn in totaal 582 stemmen uitgebracht.
De uitslag is als volgt:
1. Gezin Julia Clemens, Pieter en Loes Clemens. 25% van de stemmen. (Oud-leerling, collega + partner)
2. Robin Elseman, leerling uit 4VWO. 20% van de stemmen.
3. Dennis en Lindy Out. 10% van de stemmen. (Oud-leerlingen)
De prijzen zijn inmiddels bij de prijswinnaars bezorgd.
|
|
|
|
Schermtijd
Geplaatst op verzoek van GGD
Er is heel veel leuks aan het gebruik van grote en kleine schermen. Er kunnen ook dingen mis gaan; die vallen uiteen in twee categorieën: tijd en inhoud. In dit artikel gaat het alleen over tijd.
Jongeren besteden veel, soms heel veel, tijd aan bezigheden op een scherms. Maar er zijn ook jongeren die aangeven dat hun ouders onophoudelijk met hun mobiel bezig zijn.
|
|
|
|
|
Subsidie extra ondersteuning
Zoals u wellicht wel heeft gehoord investeert het kabinet €244 miljoen in het basis-, voortgezet onderwijs en mbo als extra ondersteuning voor leerlingen die dat door de coronacrisis nodig hebben. Scholen konden hiervoor een aanvraag doen.
Het goede nieuws is dat het Fioretti uiteraard ook een subsidie heeft aangevraagd en dat de aanvraag is gehonoreerd.
|
|
|
|
Zwerfafvalproject Trash=cash
Vorig jaar was een grote hoop afval en een schone buurt het resultaat van de zwerfafvalexpeditie die de brugklassers hebben gehouden tijdens het project "Trash=cash". Ook dit jaar zullen onze nieuwe leerlingen tijdens de introductie bewust gemaakt worden van de noodzaak van schone steden, natuur en wateren. Het programma bestaat uit een muzikale reis (theatervoorstelling), het inspireren van jongeren om zelf verandering aan te brengen in de maatschappij (nabespreking) en het uitvoeren van concrete diensten (opruimactie in de buurt van school). Het project wil ten eerste culturele vorming bereiken: middels het muzikaal theaterprogramma informatie overdragen over het gevaar van (plastic) zwerfafval en het voorkomen van afval en zwerfvuil. Het tweede doel is burgerschap: tijdens een impactsessie worden leerlingen dieper betrokken bij het probleem. De leerlingen worden aan het denken gezet door verschillende dilemma’s omtrent zwerfafval te bespreken door middel van het spel Over de Lijn. Het project laat jongeren zien dat ieder op zijn niveau ervoor kan zorgen dat we in Nederland, nu en in de toekomst, in een schone leefomgeving kunnen blijven wonen, werken en recreëren.
|
|
|
|